Szukaj

27. maja po kilku latach przerwy do Nowin powrócił „Bieg o Nowińskie Kominy”. 8. edycja tego uznanego wśród biegaczy wydarzenia wyróżniała się od poprzednich jeszcze przed starem biegu przede wszystkim nową trasą, liczącą 5 km i posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy Urząd Gminy Nowiny oraz Stowarzyszenie Zabiegane Świętokrzyskie zadbali o to, aby na linii startu pojawili się zawodnicy odnoszący sukcesy nie tylko na arenie krajowej lecz również międzynarodowej na czele z Sabiną Jarząbek – aktualną Mistrzynią Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz reprezentantką Polski na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych czy Sylwestrem Lepiarzem – multimedalistą Mistrzostw Polski w Biegach Górskich oraz reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata i Europy.
Na starcie 8. Biegu o Nowińskie Kominy stanęło 200 uczestników. Wśród kobiet zwyciężyła Sabina Jarząbek z czasem 16:58 min, drugie miejsce zajęła Dominka Łukasiewicz, a podium uzupełniła Lidia Czarnecka.
W rywalizacji mężczyzn pierwszy linię mety przekroczył Sylwester Lepiarz
z czasem 15:03 min, na drugim stopniu podium stanął Damian Noga, trzeci był Kamil Walczyk.
Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody finansowe. Dla zwycięzców zostały również ufundowane bonifikaty pieniężne za osiągnięcie określonych rezultatów czasowych.
Wśród mieszkańców Gminy Nowiny najszybsi okazali się Monika Naporowska oraz Krystian Kucharski. Bardzo dobry czas uzyskał również Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.
Linię mety przekroczyło 200 osób co jest rekordem frekwencji dotychczasowych edycji Biegu o Nowińskie Kominy. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali bardzo dobrą organizację wydarzenia i przede wszystkim wspaniałą atmosferę sportowego święta, która 27 maja opanowała Nowiny.